Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on cze 20, 2020 in Kwiaty i ogród |

Jakie kwiaty na balkon jesienią? Wrzosy doniczkowe.

Wraz z nadejściem chłodniejszych dni, miejsce pelargonii oraz petunii zajmują typowo jesienne kwiaty. Prym wśród nich wiodą wrzosy doniczkowe. Kompozycje różnych odmian pięknie prezentują się na balkonach oraz tarasach. Wiele osób zastanawia się, czy wrzosy na balkon to dobry pomysł.

 

Aby wrzosy doniczkowe mogły cieszyć nasze oczy, musimy pamiętać o kilku elementach. Przede wszystkim są to rośliny wymagające słonecznych miejsc. Dlatego, gdy zastanawiamy się, jakie kwiaty na balkon jesienią będą idealne i mamy do dyspozycji nasłoneczniony balkon, wrzosy doniczkowe sprawdzą się w stu procentach.
Miejmy też na uwadze, że wrzosy doniczkowe dobrze czują się w dosyć suchej glebie. Bogate i mokre podłoże sprawi, że nasze rośliny zaatakuje grzyb i szybko zmarnieją.
Oprócz tego, że możemy ustawić wrzosy doniczkowe na balkonie, warto zwrócić uwagę na inne efektowne gatunki roślin i kwiatów. Zatem, jakie kwiaty na balkon jesienią możemy wystawić, aby były równie piękne, co wrzosy doniczkowe?

 

Popularnym rozwiązaniem są chryzantemy w doniczkach. Mimo iż wielu z nas kojarzą się z kwiatami typowo nagrobnymi, wplecione umiejętnie w inne gatunki roślin, chociażby wrzosy doniczkowe, ożywią nasz balkon feerią barw.
Jeśli szukamy pomysłu na to, jakie kwiaty na balkon jesienią sprawdzą się znakomicie, możemy udać się do sklepu ogrodniczego. Doświadczony pracownik podpowie nam, jakie gatunki będą ładnie rosły na balkonie lub tarasie. Inspiracji możemy szukać też w internecie i korzystać z gotowych rozwiązań zaproponowanych przez innych hodowców roślin balkonowych.
Wrzosy na balkon z pewnością rozweselą pochmurne i deszczowe dni, a w kolejnym sezonie, jeśli o nie odpowiednio zadbamy wrócą w pełnej krasie, ponieważ są to rośliny wieloletnie, których nie należy spisywać na straty wraz z nadejściem zimy.