Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on sie 30, 2018 in Kwiaty i ogród |

Jak podlewać rośliny ogrodowe? Ekologiczna uprawa warzyw i owoców. Ekologiczne ogrodnictwo

Moda na ekologię jest coraz bardziej powszechna. Zarówno w dużych jak i w małych miastach konsumenci chętnie sięgają po produkty pochodzące z ekologicznych upraw.

Jakie jest ekologiczne ogrodnictwo?

Ekologiczne ogrodnictwo staje się coraz bardziej popularne. W największym skrócie – chodzi o to, aby uprawiać ziemię bez stosowania szkodliwych nawozów, które mogą powodować negatywne skutki dla zdrowia człowieka. W ogrodnictwie ekologicznym stosuje się tylko i wyłącznie naturalne nawozy, a wszelka chemia jest stanowczo zabroniona. Owoce i warzywa z ekologicznych gospodarstw są o wiele droższe, niż te pochodzące z normalnej uprawy z zastosowaniem środków chemicznych.

Jak podlewać rośliny ogrodowe?

Pytanie o to jak podlewać rośliny ogrodowe jest bardzo częste, zwłaszcza wśród osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z ogrodnictwem. Należy mieć na uwadze, że roślinom można zaszkodzić zarówno podlewając je za często jak i za rzadko. Częstotliwość podlewania roślin ogrodowych powinna być w dużej mierze uzależniona od panujących warunków atmosferycznych. Jeżeli codziennie pada deszcz, to roślin nie trzeba dodatkowo podlewać.