Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on cze 30, 2018 in Kwiaty i ogród |

Rośliny ogrodowe które lubią cień. Odpowiednie rośliny do zacienionych miejsc – rośliny ozdobne lubiące cień

Aranżacja ogrodu to bez wątpienia zadanie dla specjalistów, którzy mają odpowiednie doświadczenie w tej dziedzinie. Niewłaściwe dobranie roślin czy to uprawnych czy ozdobnych, prawdopodobnie poskutkuje tym, że zdecydowana większość z nich po prostu uschnie. Planowanie rozmieszczenia poszczególnych roślin warto zostawić specom od zakładania ogrodu.

Rośliny ogrodowe które lubią cień

Wśród wielu osób panuje pewne przekonanie o tym, że ogrody można zakładać tylko w nasłonecznionych miejscach. Jest to zgoła błędne przekonanie, ponieważ rośliny ogrodowe które lubią cień nie są znowu takie rzadkie. W takich warunkach doskonale będzie się czuł chociażby zawilec czy bluszczyk. Piękną zieloną kompozycję można stworzyć wykorzystując długosza królewskiego z bujnymi liśćmi.

Gdzie sadzić rośliny ozdobne lubiące cień?

Rośliny ozdobne lubiące cień jak łatwo się domyślić, powinny być sadzone w miejscach, do których raczej sporadycznie dociera światło słoneczne. Takie kwiaty i krzewy ozdobne doskonale będą się czuły na północnych ekspozycjach oraz w bezpośrednim sąsiedztwie murów.