Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on lip 2, 2018 in Kwiaty i ogród |

Kiedy przesadzać rośliny ogrodowe kwitnące? Pielęgnacja roślin w ogrodzie

Od tego czy dba się o rośliny w ogrodzie czy też nie zależeć będzie to, czy będą one rosły i się pięknie rozwijały czy też szybko uschną. Wiele osób, zwłaszcza tych, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z ogrodnictwem, popełnia ten błąd, że pielęgnację roślin ograniczają oni wyłącznie do ich regularnego podlewania. Tymczasem, aby zapewnić optymalny wzrost roślinom, konieczne będą także inne zabiegi. Czasem dla lepszego komfortu rośliny trzeba będzie ją przesadzić.

Kiedy przesadzać rośliny ogrodowe?

Kiedy przesadzać rośliny ogrodowe? Rośliny ogrodowe najlepiej jest przesadzać w okresie uśpienia, zanim zaczną zakwitać. W zależności od gatunku można to robić na jesień lub wczesną wiosną. Przy przesadzaniu roślin ogrodowych trzeba być ostrożnym, tak by nie uszkodzić korzeni rośliny.

Najpiękniejsze rośliny ogrodowe kwitnące

W jakie rośliny warto zainwestować? Osoby, które lubią bajeczne kolory mogą przy aranżacji ogrodu postawić na rośliny ogrodowe kwitnące. Warto pokusić się o pewną różnorodność i zadbać o to, by w ogrodzie znalazły się rośliny kwitnące o różnych porach roku.