Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on lip 15, 2020 in Kwiaty i ogród |

Kwiaty cięte na różne okazje: Wybór odpowiednich kwiatów do prezentów, urodzin, ślubów i innych ważnych wydarzeń.

Kwiaty cięte są idealnym prezentem na wiele różnych okazji. Mogą być podarowane z okazji urodzin, imienin, ale również w ramach gratulacji, wyrazu podziękowania lub po prostu jako wyraz sympatii. Ważne jest jednak odpowiednie dopasowanie rodzaju kwiatów do okazji oraz gustu obdarowanej osoby.

Wybór kwiatów na urodziny i imieniny

Na urodziny i imieniny warto postawić na kwiaty jasne i kolorowe, które niosą ze sobą pozytywną energię i radość. Doskonale sprawdzą się tutaj m.in. tulipany, róże, astry czy frezje. Jeśli znamy ulubiony kolor osoby solenizanta, warto postawić na kwiaty w odpowiednim odcieniu. Na taką okazję idealnym prezentem są bukiety składające się z kilku gatunków kwiatów lub wianki.

Kwiaty na śluby i wesela

Śluby i wesela to okazje szczególne, dlatego kwiaty powinny być wyjątkowe. Najczęściej wybierane kwiaty na takie okazje to przede wszystkim róże, piwonie, hortensje czy lilie. Warto zwrócić uwagę na kolorystykę – na ślubach królują zazwyczaj białe kwiaty, ale jeśli chcemy dodać trochę koloru, możemy postawić na różowe, fioletowe lub jasnoniebieskie kwiaty. Doskonałym prezentem na wesele są kompozycje z kwiatów ciętych lub ozdobne wiszące girlandy.

Kwiaty na różne okazje

Kwiaty cięte będą również idealnym prezentem w przypadku innych ważnych wydarzeń, np. rocznicy ślubu, jubileuszu czy awansu w pracy. Tutaj warto postawić na eleganckie i wykwintne kwiaty, takie jak np. storczyki, lilie czy różowe.

Kwiaty jako wyraz sympatii

Kwiaty cięte są również dobrym wyborem w przypadku chęci wyrażenia swojej sympatii i poparcia. W takim przypadku warto postawić na delikatne kwiaty, np. stokrotki, margerytki czy chryzantemy. Warto dobrać kwiaty w jasnych barwach i nieco mniejsze niż w przypadku prezentów na jubileusze czy śluby.

Kwiaty jako wyraz podziękowania

Kwiaty cięte będą również idealnym prezentem jako wyraz podziękowania lub gratulacji. W takim przypadku warto postawić na eleganckie i wyrafinowane kwiaty, jak np. gerbery, goździki czy lilie. Doskonałym dodatkiem będzie również bukiet z kwiatów sezonowych lub roślin doniczkowych.

Podsumowanie

Wybór odpowiednich kwiatów ciętych zależy przede wszystkim od okazji oraz gustu obdarowanej osoby. Warto pamiętać o doborze kolorów i gatunków kwiatów, które najlepiej będą pasowały do konkretnej celebracji. Kwiaty cięte to nie tylko piękne i eleganckie podarunki, ale również doskonały sposób na wyrażenie wielu emocji i uczuć.