Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on paź 17, 2021 in Kwiaty i ogród |

Kwiaty cięte w ślubnej dekoracji: Inspiracje i pomysły na wykorzystanie kwiatów ciętych w dekoracji ślubu.

Kwiaty cięte to jeden z najważniejszych elementów dekoracji ślubnej. Dodają uroku i elegancji każdemu wystrojowi. Warto zatem zastanowić się nad różnymi sposobami wykorzystania kwiatów ciętych w dekoracji ślubu. Poniżej przedstawiamy kilka inspiracji i pomysłów na to, jak można je wkomponować w ślubną aranżację.

Kwiatowe dekoracje w kościele

Pierwszym miejscem, gdzie warto wykorzystać kwiaty cięte w dekoracji ślubu, jest kościół. Można ściągnąć tutaj profesjonalistów, którzy zajmą się dekorowaniem całego wnętrza. Kwiaty cięte warto ulokować przy ołtarzu, na ławkach czy przy wejściu. Najlepiej wybrać jedną kolorystykę kwiatów i utrzymać klimatyczny styl, dostosowany do charakteru ślubu.

Kwiatowe dekoracje na sali weselnej

Drugim miejscem, gdzie warto wykorzystać kwiaty cięte w dekoracji ślubu, jest sala weselna. Tutaj można śmiało poeksperymentować z różnymi kolorami i układami kwiatów. Najlepiej skorzystać tutaj z usług florystów, którzy pomogą w stworzeniu odpowiedniej aranżacji. Kwiaty cięte można ulokować na stołach, przy wejściu, przy bufecie, a nawet na podłodze.

Kwiatowe stroiki na samochodzie

Kwiaty cięte można wykorzystać także do wyróżnienia samochodu młodej pary. Wystarczy kupić kilka wiązek kwiatów i zawiązać je wokół lusterka oraz na masce. Można także zlecić florystom wykonanie specjalnych stroików, dopasowanych do charakteru ślubu.

Kwiatowe bukiety ślubne

Kwiaty cięte są nieodłącznym elementem każdego bukietu ślubnego. Warto tutaj poszukać inspiracji w internecie lub skorzystać z usług florystów. Najważniejsze, aby bukiet był dopasowany do stylu i charakteru ślubu oraz do sukni panny młodej.

Kwiatowe deski charakterystyki

Kwiaty cięte można wykorzystać także w stworzeniu deski charakterystyki, czyli tablicy z informacjami o poszczególnych stolikach i siedzących przy nich gościach. Wystarczy kupić kilka ram ze szkłem i wstawić do nich suszone kwiaty oraz odpowiednie informacje dla gości.

Podsumowanie

Kwiaty cięte to świetny element dekoracyjny, który może znacznie upiększyć ślubną aranżację. Warto skorzystać z pomocy profesjonalistów lub znaleźć inspiracje w internecie. Najważniejsze, aby kolorystyka i styl kwiatów były dopasowane do charakteru ślubu oraz były harmonijne i eleganckie.