Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on maj 23, 2020 in Kwiaty i ogród |

Dekoracje z wyobraźnią.

Lato i letnie dodatki dla upiększenia.

Letni czas, słońca czar, przyjemne gorące dni i coś ciekawego. Okrycie głowy letnim kapeluszem, ochrona przed silnym słońcem. Jak i ciekawe, wesołe akcenty na głowie. Ciekawy kwiatowy wianek z bibuły. Nie trudno o taki, choć by zrobić solidny egzemplarz warto zaczerpnąć trochę wiedzy. Wianek można zrobić przy pomocy kolorowej bibuły oraz pary nożyczek i cienkiego drutu lub nici.
Piękny wianek przyozdobiony bujnymi kwiatami na każdą okazję. Dekoracja dopasuje się elastycznie do każdego stroju. Młodzieńcza głowa może być nimi przystrojona.
One są robione własno – ręcznie. Każdy może podejść do wykonania takiego wianka. Wystarczy trochę wyobraźni. A i krok po kroku tworzyć coraz to ładniejsze wianki z bibuły . Jeśli pierwsze nie wychodzą to napewno kolejne będą bogatsze, ciekawsze. Kwiaty ich nabiorą lepszego stylu.

Kwiaty i bujna fantazja.

Siąść wygodnie, przed sobą powinniśmy mieć niezbędne elementy do wykonania wianka. Warto też zarezerwować czas by móc w spokoju robić kwiaty z bibuły do wianka. Wystarczy wygodne krzesło i stół dobrze dopasowany by łatwo z niego brać rzeczy.
Zaczynając swój pierwszy wianek należy wziąć kawałek drucika. A na grubym drucie przymierzonym mniej więcej do głowy tworzyć dekoracje. Cały drut owinąć by nie rzucał się w oczy. 2-5 centymetrowe kawałki grubej, kolorowej bibuły poprzycinać. Wzorki mogą być w kształcie naturalnych kwiatów. I nastawiamy się tu na pąki. Oczywiście, zieleń, liście mogą i powinny być nieodłącznym elementem. Zrobiony pąk kwiatu przystrajamy jeszcze liśćmi. I cały pąk owijamy drucikiem lub nicią. Powinno się go zawiązać przy końcu by móc go przymocować. Każdy kwiat osobno mocujemy i staramy się by nie widać było elementów mocujących dodatki. W efekcie końcowym powinna powstać piękna dekoracja na głowę.
Podsumowując, wianki z bibuły to własno -ręczne dzieło. Artystyczne zdolności można wykorzystać do wielu wydarzeń kulturalnych.