Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on maj 29, 2020 in Kwiaty i ogród |

Zakładanie ogrodu Śląskie czyli jak wykonać piękny i estetyczny ogród?

Posiadanie pięknego oraz w pełni zadbanego ogrodu, który to potrafi przyciągnąć wiele spojrzeń to najskrytsze marzenie każdego miłośnika roślin. I nic w tym dziwnego, gdyż jest to jedyna w swoim rodzaju oaza spokoju, w której to w okresie letnim można odpocząć oraz zrelaksować się w miłym i przyjemnym otoczeniu. Niemniej wykonanie ogrodu nie jest wcale takie proste. Jak zatem zaprojektować tę przestrzeń, aby prezentowała się wręcz zjawiskowo.

Właściwe wykonanie ogrodu – istotne czynniki

W przypadku wielu osób założenie własnego ogrodu, który to będzie zachwycał swym wyjątkowo pięknym i estetycznym wyglądem to nie lada wyzwanie. I nic w tym dziwnego, gdyż prawidłowe oraz gustowne wykonanie ogrodów wymaga wykonania wielu istotnych czynności.

Podczas projektowania powinno zawsze wziąć się pod uwagę ukształtowanie terenu, lokalny klimat, właściwości gleby oraz nasłonecznienie w poszczególnych zakątkach ogrodu.

A w nieco późniejszym czasie niezwykle ważną rolę odgrywają poszczególne zabiegi pielęgnacyjne, dzięki którym możliwe jest posiadanie bujnych i okazałych kwiatów, krzewów oraz drzew.

Zakładanie ogrodów w województwie śląskim

Profesjonalny architekt a zakładanie ogrodu śląskie

Warto zdawać sobie sprawę z tego, że aranżacja otoczenia swego domu jest równie ważna, jak urządzenie jego wnętrza. Piękny i okazały ogród to nie tylko niesamowite wrażenia estetyczne, lecz także doskonała inwestycja w nieruchomość, której to wartość dzięki temu może wzrosnąć nawet do 20 procent.

Jeśli nie mamy pomysłu na ciekawą aranżacje ogrodu warto zawsze skorzystać z pomocy doświadczonego architekta krajobrazu. Zobacz ceny za wykonanie ogrodu i postaw na profesjonalizm oraz doświadczenie fachowców tej branży.

Zakładanie ogrodu –planowanie i prace organizacyjne

Pierwszym istotnym krokiem podczas zakładania ogrodu jest sporządzenie dobrego planu zagospodarowania, który to pozwoli działać zgodnie z projektem. Kolejnym, istotnym etapem jest wykonanie poszczególnych prac ziemnych. W tym celu trzeba dobrze oczyścić teren z wszelkich nieczystości.

W dalszej kolejności należy zawsze pomyśleć o założeniu instalacji elektrycznej oraz nawadniającej. Posiadanie w ogrodzie bieżącej wody jest niezwykle istotne, a zwłaszcza w okresie letnim, kiedy to mocno świeci słońce i podłoże jest mocno wysuszone. Jego regularne oraz obfite nawadnianie pozwala bowiem na posiadanie pięknych, bujnych oraz okazałych roślin.

Wykonywanie ogrodów Katowice

Planowanie chodników, altany, pergoli i oczka wodnego

Po wykonaniu wszystkich powyższych czynności nadchodzi czas na aranżację ogrodu. Aby była ona ciekawa trzeba wykazać się posiadaniem dużej kreatywności oraz pomysłowości.

Prace związane z aranżacją tej przestrzeni warto zawsze rozpocząć od rozplanowania poszczególnych ścieżek oraz rabat kwiatowych.
Każdy ogród niezwykle elegancko oraz oryginalnie prezentuje się jeśli poszczególne ścieżki zostaną wyłożone gustownie dobraną kostką brukową, płytami betonowymi czy innymi ciekawie prezentującymi się materiałami brukowymi. Przed położeniem jednego z tych materiałów trzeba zawsze właściwie utwardzić nawierzchnię w ogrodzie. W tym celu warto użyć tłucznia, żwiru lub piasku.

Niesamowitego uroku w każdym przydomowym ogrodzie dodają także drewniane altany wyposażone w gustownie dobrany do całej aranżacji stolik oraz krzesła. Odpowiednie wyposażenie altany pozwala całej rodzinie w letni czas na wspólne biesiadowanie oraz przyrządzanie pysznych potraw z grilla.
Doskonałym dopełnieniem ogrodowej przestrzeni jest umieszczenie pergoli, donic oraz kratownic, które to warto przyozdobić barwnymi kwiatami.

I co najważniejsze w każdym stylowo zaprojektowanym ogrodzie nie może także zabraknąć oczka wodnego otoczonego skalniakiem na którym to rozpościerają się drobne, kolorowe kwiaty oraz niewielkie krzewy ozdobne. Aby oczko pięknie się prezentowało powinno być zaprojektowane w odpowiednim miejscu.

Rośliny i trawnik –najważniejsze ozdoby ogrodu

Ostatnim, niezwykle ważnym krokiem podczas zakładania ogrodu jest odpowiednie rozmieszczenie roślin, które to potrafią dodać tej przestrzeni niesamowitego uroku. Wybrane rośliny należy zawsze sadzić na koniec, bowiem w przeciwnym razie mogłyby one zostać uszkodzone podczas montażu nawadniania czy też wykonywania wcześniejszych prac.

Nie wolno też zapomnieć o zasianiu trawnika. Połać ta bowiem wprowadza do każdego ogrodu niesamowity ład oraz stanowi doskonałe tło dla poszczególnych roślin. I choć murawa wymaga odpowiedniej pielęgnacji, to powinna ona koniecznie zdobić każdy przydomowy ogród.

Artykuł powstał przy współpracy z Remodeling.pl