Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on gru 2, 2018 in Kwiaty i ogród |

Rodzaje ogrodów

Na całym świecie jest mnóstwo pięknych ogrodów. W zależności od posiadania odpowiedniego miejsca, działki rozróżniamy kilka rodzajów ogrodów, są to ogrody duże, małe, wiejskie, miejskie. Natomiast w skali świata najpopularniejsze to angielski, francuski, japoński, amerykański.

 

Ten ostatni charakteryzuje się niską roślinnością, okazy zimozielone. Jest praktyczny łatwy w utrzymaniu i przeznaczony przede wszystkim do wypoczynku rekreacji i spotkań rodzinnych oraz ze znajomymi. Natomiast ogród angielski to rośliny pnące drzewa krzewy o pokroju naturalnym oraz rabaty z kwitnącymi na kolorowo bylinami, nie brakuje też pięknie kwitnących róż.

 

Jeśli chodzi o ogród japoński to nieregularna powierzchnia i ukształtowanie terenu. Rośliny to przeważnie drzewa i krzewy: azalie, różaneczniki, bukszpany oraz tawułki. Jeśli chodzi o wiejskie ogrody to można znaleźć tam bardzo zróżnicowane rośliny jednoroczne, byliny, krzewy również jak w ogrodzie japońskim azalie, rododendrony, róże, krzewy takie jak : kalina, bez, powojniki i wiele innych pięknych roślin. Rodzaje i różnorodność roślin w ogrodach sprawiają, że świat staje się piękniejszy.