Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on sty 8, 2024 in Kwiaty i ogród |

Zjeżdżalnie dla dzieci ogrodowe – czym kierować się przy ich wyborze?

Zjeżdżalnie dla dzieci to marzenie każdego malucha i jednocześnie nieodłączny element przydomowego placu zabaw z prawdziwego zdarzenia. Pamiętajmy jednak o tym, że wybór odpowiedniego ślizgu nie powinien być dziełem przypadku. Na szali jest nie tylko zadowolenie dziecka, ale przede wszystkim jego bezpieczeństwo podczas zabawy. Jakie aspekty wziąć więc pod uwagę przed zakupem? Podpowiadamy!

  1. Zjeżdżalnie dla dzieci – bezpieczeństwo na pierwszym miejscu
  2. Zjeżdżalnia na ogrodowy plac zabaw – jaki materiał wybrać?
  3. Zabawa na świeżym powietrzu a zjeżdżalnia – instrukcja montażu i dodatkowe atuty

Zjeżdżalnie dla dzieci – bezpieczeństwo na pierwszym miejscu

Jak kupować zjeżdżalnię dla dzieci, to tylko model posiadający odpowiedni certyfikat. Dzięki niemu możemy mieć pewność, że wybrana zjeżdżalnia ogrodowa pomyślnie przeszła wszelkie niezbędne testy dotyczące zarówno obciążenia, jak i wytrzymałości materiału. Warto zatem sprawdzić, czy zjeżdżalnia może pochwalić się certyfikatem TUV NORN, który jest zgodny z europejską normą EN 71. Niezwykle ważny jest również certyfikat CE. Informacje na ich temat powinniśmy znaleźć na stronie internetowej sklepu. Jeśli takiej nie ma, warto poprosić o nią sprzedawcę. Bezpieczeństwo dzieci podczas zabawy na placu zabaw powinno być dla każdego rodzica priorytetem.

Zjeżdżalnia na ogrodowy plac zabaw – jaki materiał wybrać?

Kolejnym niezwykle ważnym aspektem, jakim powinniśmy się kierować przy wyborze zjeżdżalni dla dzieci do swojego ogrodu jest materiał, jaki producent wykorzystał do jej wykonania. Ogólna zasada brzmi – surowce powinny być zgodne z normami europejskimi. Nie bez znaczenia pozostaje także źródło, z jakich zostają one pozyskiwane. Tylko materiały z od zaufanych i sprawdzonych dostawców mogą zagwarantować wysoką jakość wykonania ślizgu.

I tak, dobrej klasy zjeżdżalnie ogrodowe to te wykonane z utwardzanego polietylenu HDPE, który cechuje się wysoką gęstością. Można bardzo łatwo go rozpoznać po bardzo gęstych nitkach, które mienią się na srebrny kolor. Tego typu modelom nie można odmówić wysokiej odporności na zmienne warunki atmosferyczne, w tym zarówno wysokie, jak i niskie temperatury. Niestraszne im również opady deszczu.

Ważne jest również to, aby materiał nie odbarwiał się pod wpływem promieniowania UV. I ostatnie, ale najważniejsze – powinien umożliwiać swobodne ślizganie się dzieciom. Każdy rodzic doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że w czasie letnich upałów nietrudno o otarcia czy odparzenia. Kluczem do sukcesu jest zatem dobór najwyższej jakości materiału ślizgu. 

Zabawa na świeżym powietrzu a zjeżdżalnia – instrukcja montażu i dodatkowe atuty

Przy zakupie ślizgu do przydomowego placu zabaw powinniśmy zwrócić uwagę, czy w zestawie znajduje się bardzo szczegółowa instrukcja montażu. Tylko odpowiednio przymocowana zjeżdżalnia będzie gwarancją bezpiecznej zabawy. Co znajdziemy w standardowych instrukcjach i specyfikacjach technicznych?

Jednym z najważniejszych informacji jest ta o maksymalnym obciążeniu modelu. Najczęściej różni się ono w zależności od długości, jak również przeznaczenia. Jest to niezwykle istotne, aby dobrać zjeżdżalnię do wagi i wieku dziecka.

Nie bez znaczenia pozostaje również rodzaj platformy – może to być m.in. drewniana lub plastikowa wieża. Trzeba również bardzo dużą wagę przywiązać do wyeliminowania ryzyka zakleszczeń zarówno części ciała, jak i ubrań malucha. W instrukcji powinniśmy znaleźć także informację o wysokości, na jakiej należy zamontować ślizg. Producenci nierzadko zamieszczają również wskazania co do tego, jak czyścić zjeżdżalnię i jaka odzież będzie najlepsza podczas jej użytkowania.

Co jeśli chodzi o dodatkowe atuty? Strzałem w dziesiątkę będzie model taki jak np. https://tribecco.pl/zjezdzalnia/zjezdzalnia-3-metry-ogrodowa-slizg-dla-dzieci-wodna, który posiada możliwość podłączenia wody – idealny dla dzieci, które latem uwielbiają zabawę w basenie.