Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on gru 19, 2023 in Ze świata |

Ferie w domu – 8 pomysłów, dzięki którym nie będziecie się nudzić

Ferie w domu wcale nie muszą być nudne. To czas tylko dla Was i możecie go wykorzystać tak, jak chcecie. Oto kilka propozycji, dzięki którym spędzicie niezapomniane wakacje zimowe, nawet jeśli w tym roku zostajecie w domu.

Ferie w domu – co robić, żeby się nie nudzić

Wbrew pozorom ferie spędzone w domu dają mnóstwo możliwości. Wystarczy je tylko dostrzec. Oto kilka naszych propozycji na ciekawe spędzenie wakacji zimowych.

Półkolonie

To opcja dla rodziców, którzy nie mogą pozwolić sobie na urlop, kiedy dziecko ma ferie. Ciekawy program kulturalny, wycieczki, zajęcia rozwijające sprawią, że maluch nie będzie się nudził, a wszystko pod czujnym okiem wykwalifikowanych opiekunów. Półkolonie mają jeszcze jedną zaletę. Dziecko może nawiązać nowe przyjaźnie i odkryć swoje talenty.

Jednodniowa wycieczka

Nawet jeśli nie planujecie wyjazdu na dłużej, nic nie stoi na przeszkodzie, żeby zrobić sobie jednodniową wycieczkę. Być może w najbliższej okolicy znajdują się miejsca warte odwiedzenia, a nawet jeśli nie – zawsze możecie pojechać gdzieś dalej. Wiele atrakcji dla dzieci oferuje chociażby Toruń czy Wrocław.

Kino, teatr

W czasie ferii kina i teatry w całym kraju pamiętają o najmłodszych widzach. Warto więc sprawdzić ich repertuar. Tym bardziej, że oferta jest szeroka i na pewno coś znajdziecie, bez względu na to, czy masz w domu kilkulatka, czy ucznia.

Planszówki

Gra w planszówki umili Wam długie zimowe wieczory. Choć nie wszystkie dzieci od razu przekonują się do tej formy rozrywki, kiedy już zaczną, okazuje się, że nie trzeba spędzać całych dni przed ekranem komputera lub telefonu.

Gry retro

Państwa-miasta, kółko i krzyżyk, statki, wisielec to tylko kilka przykładów gier, w które grało się w latach dziewięćdziesiątych. Ferie to dobry czas, żeby pokazać dzieciom w co grali ich rodzice, kiedy jeszcze nie było internetu.

Lodowisko, basen, bitwa na śnieżki

Ferie w domu możecie spędzić aktywnie. Wystarczy, że wyjmiecie łyżwy lub sanki. Jeśli natomiast Twoje pociechy uwielbiają pływać, dobrym pomysłem będzie wizyta na basenie. A kiedy spadnie śnieg, możecie wyjąć sanki, ulepić bałwana i urządzić bitwę na śnieżki.

Domowe SPA i babski wieczór

Jeśli masz córkę, możecie urządzić sobie domowe SPA, a później domowy seans filmowy z popcornem, chipsami lub pizzą.

Zabawy kreatywne

Z młodszym dzieckiem możesz kolorować, rysować i lepić. To czas tylko dla Was. Możecie wykorzystać go kreatywnie, jeśli tylko Twoja pociecha będzie miała na to ochotę.

Ferie w domu – podsumowanie

Mamy nadzieję, że nasze pomysły będą dla Was inspiracją. Zanim jednak coś zaproponujesz, zapytaj swoje dziecko, czy ma na to ochotę. Być może chciałoby wybrać się z Wami na gorącą czekoladę albo karmić ptaki. Jeśli natomiast chcesz zadbać o spokój swojej rodziny, by móc cieszyć się wspólnie spędzonym czasem, pomyśl o sprawdzonym ubezpieczeniu mieszkania lub domu.