Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on paź 2, 2018 in Kwiaty i ogród |

Jak urządzić taras

Wraz z nadejściem wiosny robimy porządki w ogródkach i na działkach. Jeśli nie posiadamy żadnej z tych rzeczy, ale dysponujemy dosyć dużym tarasem, możemy go także przygotować z myślą o cieplejszych dniach.
Kiedy urządzamy taras musimy wiedzieć, jaki charakter powinien mieć, aby dobrze nam służył. Niektórzy adaptują taras w celu hodowli własnych warzyw czy ziół.

 

Innym zaś służyć będzie wyłącznie w celach rekreacyjnych.
Gdy chcemy zająć się uprawą pomidorków koktajlowych lub ziół, musimy postarać się o odpowiednie donice z otworem. Decyzja o tym jak urządzić taras, by pojawiły się obfite doniczkowe plony musi być poparta wiedzą na temat hodowli warzyw. Niektóre warzywa lubią zacienione miejsca. Gdy nasz taras jest mocno nasłoneczniony, z domowych pomidorków może nic nie wyjść.
Gdy urządzamy taras wyłącznie w celach weekendowego relaksu, wystarczy zaopatrzyć się w wygodne krzesła i stół. Na tarasie możemy postawić też leżak i niski stolik. Ostatnimi czasy wiele osób szukając sposobu na to jak urządzić taras, skłania się ku rozwieszeniu hamaka. Taka opcja jest doskonałym pomysłem. Kiedy na dworze leje, możemy hamak wnieść do domu by nie zamókł.
Wszystkie tarasowe meble powinny być odporne na wilgoć. Idealnie jest, kiedy urządzamy taras lekkimi meblami z tworzywa.

 

Istotną kwestią przy aranżacji tarasu jest to, co zrobimy z wyposażeniem na czas zimy. Składane meble będą niezwykle wygodne. Podczas chłodnych miesięcy możemy je wynieść do piwnicy lub garażu.
W sieci znajduje się mnóstwo podpowiedzi jak urządzić taras. Pamiętajmy jednak, że urządzamy taras dla siebie i najbliższych, dlatego powinniśmy modyfikować poszczególne propozycje tak, by to nam odpowiadały.