Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on sie 5, 2018 in Kwiaty i ogród |

Jesienne nawożenie roślin ozdobnych. Jesienna pielęgnacja roślin. Jesienne rośliny ogrodowe

Ogrodnictwo to dla niektórych pasja pochłaniająca niemal cały wolny czas. Chcąc bowiem aby rośliny pięknie rosły należy o nie dbać w odpowiedni sposób. Troska o rośliny ozdobne nie może ograniczać się tylko i wyłącznie do ich podlewania. Niezbędne są także inne zabiegi pielęgnacyjne, a część z nich wykonuje się na jesień.

Jesienne nawożenie roślin ozdobnych

Jedną z czynności, które bezwzględnie należy wykonać jeszcze zanim chwycą pierwsze przymrozki jest jesienne nawożenie roślin ozdobnych. Dzięki temu mają one szansę w lepszych warunkach przetrwać zimę i na wiosnę znów cieszyć oko bujną roślinnością. Nawożenie jest istotne zwłaszcza w przypadku gleby o słabej jakości. Niektóre gatunki roślin ozdobnych wymagają regularnego nawożenia.

Jesienne rośliny ogrodowe

Zdecydowana większość roślin ozdobnych pięknie kwitnie wiosną, ewentualnie wczesnym latem. Nie oznacza to jednak, że w innych porach roku ogrody zamieniają się w miejsca puste i smutne. Jesienne rośliny ogrodowe sprawiają, że i we wrześniu i w październiku może w domowym ogródku być przytulnie i kolorowo.