Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on sie 5, 2018 in Kwiaty i ogród |

Jesienne nawożenie roślin ozdobnych. Jesienna pielęgnacja roślin. Jesienne rośliny ogrodowe

Jesienne nawożenie roślin ozdobnych. Jesienna pielęgnacja roślin. Jesienne rośliny ogrodowe

Ogrodnictwo to dla niektórych pasja pochłaniająca niemal cały wolny czas. Chcąc bowiem aby rośliny pięknie rosły należy o nie dbać w odpowiedni sposób. Troska o rośliny ozdobne nie może ograniczać się tylko i wyłącznie do ich podlewania. Niezbędne są także inne zabiegi pielęgnacyjne, a część z nich wykonuje się na jesień.

Jesienne nawożenie roślin ozdobnych

Jedną z czynności, które bezwzględnie należy wykonać jeszcze zanim chwycą pierwsze przymrozki jest jesienne nawożenie roślin ozdobnych. Dzięki temu mają one szansę w lepszych warunkach przetrwać zimę i na wiosnę znów cieszyć oko bujną roślinnością. Nawożenie jest istotne zwłaszcza w przypadku gleby o słabej jakości. Niektóre gatunki roślin ozdobnych wymagają regularnego nawożenia.

Jesienne rośliny ogrodowe

Zdecydowana większość roślin ozdobnych pięknie kwitnie wiosną, ewentualnie wczesnym latem. Nie oznacza to jednak, że w innych porach roku ogrody zamieniają się w miejsca puste i smutne. Jesienne rośliny ogrodowe sprawiają, że i we wrześniu i w październiku może w domowym ogródku być przytulnie i kolorowo.