Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on lip 30, 2018 in Kwiaty i ogród |

Ogrodnictwo wobec roślin inwazyjnych obcego pochodzenia. Jak chronić rośliny ogrodowe? Program ochrony roślin ozdobnych

Wszelkie rośliny hodowane w ogrodach narażone są na rozmaite choroby i szkodniki. Plagi spadają czasem na ogrodników jak grom z jasnego nieba. Nie da się całkowicie wyeliminować ryzyka utraty roślin, jednak dzięki odpowiednim zabiegom można znacznie ograniczyć ryzyko wystąpienia konkretnych chorób czy pojawienia się określonych szkodników.

Program ochrony roślin ozdobnych

Program ochrony roślin ozdobnych w sposób niezwykle szczegółowy określa to jakie rośliny, czym i kiedy należy pryskać, aby zagwarantować im jak największy poziom ochrony przed szkodnikami i chorobami. W programie tym zostały wymienione specyfiki ochronne a także popularne choroby dotykające rośliny na terenie naszego kraju.

Ogrodnictwo wobec roślin inwazyjnych obcego pochodzenia

Ogrodnictwo wobec roślin inwazyjnych obcego pochodzenia jest to obszerna publikacja wydana przez Generalną Dyrekcję Ochrony Środowiska, w której poruszone zostały między innymi tematy dotyczące ochrony dzikiej przyrody przed niekontrolowaną ekspansją roślin ozdobnych z domowych ogródków, która by mogła zagrozić równowadze w ekosystemie.