Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on lut 23, 2021 in Kwiaty i ogród |

Ogród w stylu wiejskim: Wskazówki dotyczące aranżacji ogrodu w rustykalnym stylu, z wykorzystaniem naturalnych elementów.

Ogród w stylu wiejskim: Wskazówki dotyczące aranżacji ogrodu w rustykalnym stylu, z wykorzystaniem naturalnych elementów.

Styl rustykalny kojarzy się z uroczymi i ciepłymi wnętrzami, które odnajdują swój odpowiednik w ogrodach. Piknik w ogrodzie, czy popołudniowy wypoczynek na huśtawce pod koronami drzew z pewnością sprawiają, że czujemy się bliżej natury. Współczesne ogrody rustykalne to nie tylko stylowe meble, ale przede wszystkim harmonia kształtów i kolorów.

1. Wybór roślin
Zacznijmy od tego, co najważniejsze – wyboru roślin. W ogrodzie w stylu wiejskim nie może zabraknąć roślin zielonych, które podkreślą klimat. Jednak to kwiaty są esencją ogrodu. Możemy wybrać np. piwonie, róże, bzy, hortensje, które na pewno wprowadzą romantyczny nastrój. Rustykalne ogrody to także zielone kępy traw czy pnącza, które pozwolą stworzyć ciekawe kompozycje.

2. Naturalne elementy
W rustykalnym ogrodzie nie powinno zabraknąć naturalnych elementów. Są one nieodłącznym elementem stylu. Warto postawić na drewniane meble, betonowe donice czy murowane kolumny. W aranżacji ogrodu w stylu wiejskim szczególnie należy zwracać uwagę na detale takie jak skrzynki na kwiaty, bzy pełzające po pergoli czy stare wiadra na wodę.

– drzewa
– kamienie
– drewniane płoty
– palisady

3. Taras
Głównym, centralnym punktem ogrodu w stylu wiejskim powinien być taras. To na nim spędzamy najwięcej czasu z dobrą książką czy przyjaciółmi w letnie wieczory. Do aranżacji tarasu doskonale nadaje się drewno, które jest materiałem kojarzącym się ze stylem rustykalnym. Drewniany stół z ławkami, poduszki z nadrukiem kwiatowym czy wiklinowe krzesła to tylko niektóre z propozycji dekoracji tarasu.

4. Podświetlenie
Wieczorami, kiedy mrok zalega w ogrodzie, nie musimy kończyć przyjemnego wieczoru na tarasie. Warto zainwestować w oświetlenie ogrodu, dzięki temu będąc na zewnątrz możemy czuć się jak w dobrym salonie. Do ogrodu w stylu rustykalnym pasują klosze w stylu latarni, wiszące lampki czy podświetlenie drewnianych stolików.

5. Woda w ogrodzie
W tym przypadku woda to nie tylko sadzawka z rybkami. W rustkalnym ogrodzie woda może przybrać formy zwykłych drewnianych beczek, w których znajdziemy rozmaite gatunki roślin. Do kompozycji wodnych pasują także klasyczne fontanny czy kamienny pomost.

Zapraszamy do aranżacji ownego ogrodu w stylu wiejskim!