Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on lip 28, 2021 in Kwiaty i ogród |

Ogród kolorów: Aranżacja ogrodu oparta na harmonijnym połączeniu kolorów roślin, stworzenie palety barw i ożywienie przestrzeni.

OGRÓD KOLORÓW: ARANŻACJA OGRÓDU OPARTA NA HARMONIJNYM POŁĄCZENIU KOLORÓW ROŚLIN, STWORZENIE PALETY BARW I OŻYWENIE PRZESTRZENI

Marzenie o pięknym, kolorowym ogrodzie zawsze towarzyszyło nam w naszych wyobrażeniach. Oto kilka wskazówek, jak stworzyć taki „ogród marzeń” i wnieść kolor do naszej przestrzeni.

1. KOLOROWA PALETA ROŚLIN

Wybierając rośliny do ogrodu, zwracajmy uwagę nie tylko na ich kształt i rozmiar, ale także na kolory kwiatów i liści. Najlepiej, aby poszczególne krzewy, kwiaty i drzewa współgrały ze sobą i tworzyły harmonijną kompozycję. Warto podzielić rośliny na grupy wg kolorów i w ten sposób stworzyć kolorową paletę, która nada charakteru ogrodowi.

2. BARWNE AKCENTY

W każdym ogrodzie powinny znaleźć się takie punkty, które przyciągają uwagę i wyróżniają się wśród innych roślin. Mogą to być np. jaskrawe kwiaty lub ozdobne kije bambusa. W ten sposób warto wprowadzać kolory do ogrodu i nadać mu unikalnego charakteru.

3. ZESTAWIENIE KOLORÓW

Dobierając kolory roślin warto wybierać takie, które będą się ze sobą dobrze komponowały. Popularnym sposobem na śmiałe zestawienie kolorów jest dobranie roślin, które znajdują się po przeciwnych stronach koła chromatycznego. W ten sposób uzyskamy mocny, kontrastujący efekt, który ożywi nasz ogród.

4. BARWNY OGRÓD PRZEZ CAŁY ROK

Niektóre rośliny kwitną tylko przez krótki okres w roku. Aby zachować kolorową aurę ogrodu przez cały rok warto posadzić rośliny, które kwitną w różnych porach roku. Możemy również wykorzystać rośliny z jesiennymi liśćmi lub igłami, które również wprowadzą kolor do naszej przestrzeni.

5. PAMIĘTAJMY O BIELI I CZERNI

Oprócz kolorów, warto także myśleć o bieli i czerni w naszym ogrodzie. Barwa biała ożywia przestrzeń w ciemne dni i nadaje elegancji, natomiast czarna nadaje jasnym kolorom mocny kontrast i podkreśla ich intensywność. Dobrze wykorzystując biel i czerń, możemy nadać naszemu ogrodowi nowego wymiaru i piękna.

Ogród kolorów to marzenie wielu z nas. Wprowadzając powyższe wskazówki do projektowania i aranżacji naszej przestrzeni, możemy stworzyć wyjątkowy kolorowy raj, który przyciągnie uwagę i zadowoli nasze oko przez cały rok.