Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on mar 10, 2021 in Kwiaty i ogród |

Kwiaty cięte o niespotykanych kształtach i kolorach: Przedstawienie nietypowych i unikalnych gatunków kwiatów ciętych.

W dzisiejszych czasach chcemy mieć wszystko nietypowe, oryginalne i niepowtarzalne. Tak samo jest z bukietem kwiatów. Nie chcemy mieć zwykłych róż czy goździków, lecz coś ciekawego i interesującego. Dlatego postanowiliśmy przedstawić Wam nietypowe i unikalne gatunki kwiatów ciętych, których kształty i kolory z pewnością Was zachwycą.

1. Różne gatunki storczyków
Storczyki to kwiaty, które z pewnością kojarzą się z egzotyką i orientem. Ich piękno wyraża się w delikatności płatków oraz w kolorach, które są niespotykane w innych gatunkach kwiatów ciętych. Wśród storczyków najbardziej zachwycają te ze spiczastymi płatkami oraz delikatnymi rysunkami na płatkach.

2. Hortensje o nietypowych kształtach
Hortensje to kwiaty, które kojarzą nam się z romantycznymi ogrodami i bujną roślinnością. Jednak wśród hortensji można znaleźć gatunki o nietypowych kształtach, na przykład kulistych, gwiaździstych czy koleczkowatych. Owoce hortensji są podobne do orzechów, co dodaje jeszcze więcej uroku temu kwiatowi.

3. Frezje o intensywnych kolorach
Frezje to kwiaty o klasycznym kształcie, ale ich kolorystyka z pewnością nas zaskoczy. Frezje występują w wielu wersjach kolorystycznych – od klasycznej bieli, po intensywne czerwienie czy fiolety. Niektóre gatunki frezji mają także ciekawą teksturę płatków, co dodaje im jeszcze więcej uroku.

4. Stokrotki o wyjątkowych kształtach
Stokrotki to kwiaty, które kojarzą nam się z polami i letnią pogodą. Jednak istnieją gatunki stokrotek o wyjątkowych, nieregularnych kształtach płatków, przez co wyglądają jeszcze bardziej interesująco. Wśród stokrotek można znaleźć także gatunki o intensywnych kolorach, które rozświetlają każdy bukiet.

5. Orchidee o fantastycznych wzorach
Orchidee to kwiaty bogate w kolor i kształt. Niektóre gatunki orchidei mają fantastyczne wzory na płatkach, które wyglądają prawie jak abstrakcyjne malowidła. Wśród orchidei można znaleźć zarówno gatunki w stonowanych, jak i intensywnych kolorach. Kwiaty te doskonale sprawdzą się jako ozdoba nie tylko domów, ale również sal weselnych czy biur.

Jak widać, świat kwiatów ciętych jest bardzo bogaty w nietypowe i unikalne gatunki kwiatów. Ich kształty i kolory będą zachwycać i ożywiać każdy bukiet czy aranżację kwiatową. Wybierając taki bukiet, z pewnością nie zostaniemy niezauważeni i zaskoczymy swoich bliskich czy znajomych.