Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on mar 4, 2020 in Ze świata |

Rodzaje uchwytów kuchennych

Uchwyty kuchenne od angra-art.pl to istotny element wykończenia naszych mebli, nie tylko podkreślają piękno szafek ale też dodają uroku stylowi, w którym jest utrzymana nasza kuchnia. Które uchwyty dostępne na rynku będą najlepsze i czym się kierować przy ich wyborze?

 

Uchwyty kuchenne porcelanowe

Uchwyty zazwyczaj produkowane są z białej lub kremowej porcelany wykończonej metalowymi fragmentami w kolorze starego złota lub stali szlachetnej. Tego typu modele łączą w sobie elementy zdobienia w postaci różnych wzorów, a tradycyjne kształty i kolory świetnie komponują się z kuchnią w stylu angielskim. Montaż jest bardzo łatwy i nie wymaga od nas profesjonalnej wiedzy stolarskiej.

Uchwyty frezowane

Jeżeli nie lubimy korzystać z widocznych uchwytów, zawsze możemy zdecydować się na te frezowane, które montujemy w głębi lub na krawędziach szafek.Tego typu reling dobrze sprawdzi się w domu, w którym są małe dzieci. Dzięki niewidocznym uchwytom unikniemy niepotrzebnych stłuczeń i uderzeń. Frezowane uchwyty dobrze pasują w nowoczesnych kuchniach o odcieniach czerni i bieli, jednak minusem jest gromadzenie się kurzu w ich zagłębieniach.

Uchwyty w kształcie podkowy

Odbiegając od tych nowoczesnych i najpopularniejszych uchwytów do kuchni, niektórzy decydują się na dobór uchwytów w rustykalnym stylu. Tutaj świetnie się sprawdzi trzymadło w kształcie podkowy. Tego typu hak wieszakowy jest funkcjonalny i praktyczny, a przy odpowiednio dobrach detalach nadaje nietuzinkowego, sielskiego wyglądu.