Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on lip 20, 2022 in Ze świata |

Sofy chesterfield Ideal Meble to przykład mebli w stylu angielskim

Charakterystyczne dla stylu angielskiego sofy chesterfield to dobry wybór w przypadku mebli wypoczynkowych do salonu, czy do gabinetu. Niesłabnąca popularność tych mebli powoduje, że próbują je wprowadzać nawet sieciówki meblowe. Sofy chesterfield to jednak meble rzemieślnicze i każdy mebel wymaga indywidualnego podejścia. Sofy chesterfield są popularne już od bardzo dawna. Wszystko zaczęło się w hrabstwie Chesterfield gdzie lord Philip Stanhope zamówił u lokalnego rzemieślnika fotel, który miał być godny hrabiego, oraz pozwolić na siedzenie z wyprostowanymi plecami i co najważniejsze nie marszczyć odzieży. W ten sposób powstał pierwszy fotel chesterfield tapicerowany skórą naturalną.

Sofa Uszak Chesterfield Lord Regent skóra Dubai 2 osobowa

Sofa Uszak Chesterfield Lord Regent skóra Dubai 2 osobowa (foto: IdealMeble.pl)

Nadal klasycznym wykończeniem sof chesterfield jest skóra naturalna, która jest elegancka i trwała. Obecnie jednak chyba więcej modeli wykonywanych jest w wysokiej jakości tkaninach między innymi w welurach, velvetach i pluszach. Ponieważ każdy mebel wykonywany jest na indywidualne zamówienie dlatego w przypadku sof chesterfield łatwo jest uwzględnić sugestie i potrzeby klienta. Dzięki temu Nasza sofa chesterfield będzie jedyna w swoim rodzaju. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, modele chesterfield ulegają nieustannym przemianą. Wiele modeli należy bardziej do mebli nowoczesnych niż klasycznych jak na przykład modele typu chesterfield moon.

Sofa chesterfield rozkładana.

Funkcja spania w sofach w stylu angielskim została również wprowadzona pod wpływem potrzeb rynku. Wiele osób nie mogłoby sobie pozwolić na sofę bez tej funkcji ponieważ nie chce lub nie może mieć dodatkowej sypialni. W sofach chesterfield dostępne są funkcje do spania okazjonalnego , oraz do spania codziennego. Sofy chesterfield rozkładane z funkcją do spania okazjonalnego, jak sama nazwa mówi, przeznaczone są do użytkowania w formie łóżka sporadycznie. Najczęściej używa się ich gdy chcemy przenocować naszych gości. Najbardziej tradycyjną funkcją nadal wykorzystywaną w sofach stylowych jest stelaż belgijski. Bardo podobna jest funkcja mieszana łącząca system delfin ze stelażem belgijskim. Wśród funkcji do spania okazjonalnego najbardziej komfortowa jest funkcja delfin. Sprawdza się ona w nocy jako łóżko, a w dzień może być używana jak wysuwany podnóżek. Czasami klienci korzystają z tej funkcji do spania codziennie.

Sofa chesterfield z funkcją spania do spania codziennego.

Taka funkcja spania wśród sof chesterfield to prawdziwa rzadkość. Odpowiedni, wytrzymały stelaż pozwala na codzienne jej użytkowanie. Ponadto funkcja ta IdealMeble posiada dość gruby materac, który jest dodatkowo wyposażony w sprężyny bonellowe. Dzięki tym sprężyną materac jest wygodniejszy i trwalszy.

Sofa rozkładana chesterfield Normal z funkcją spania codziennego 3 osobowa

Sofa rozkładana chesterfield Normal z funkcją spania codziennego 3 osobowa (foto: IdealMeble.pl)

Fotel chesterfield w zestawie lub osobno.

Mówiąc o sofach chesterfield trudno nie wspomnieć o fotelach. Zwłaszcza, że przygoda z tymi meblami zaczęła się właśnie od fotela. W przypadku foteli chesterfield możemy uznać dwa modele za klasyczne. Pierwszy z nich to fotel klubowy, kubełkowy z niskim oparciem. Wygląda jak jednoosobowa sofa. Bardzo często wykonywany w zestawie z sofą. Jednak jako osobny fotel sprawdza się równie dobrze. Drugim klasycznym modelem jest fotel chesterfield Uszak. Jego wysokie oparcie zakończone jest charakterystycznymi uszami. Wysokie, oparcie, oraz te uszy miały za zadanie chronić przed przeciągami, oraz zatrzymywać ciepło idące od kominka. Fotel ten często występuje w komplecie z podnóżkiem. Model doskonale sprawdzi się w zestawie mebli wypoczynkowych, lub jako samodzielny mebel np.: w gabinecie, bibliotece, czy sypialni.

Fotel glamour, a fotel chesterfield

Bardzo często o meblach chesterfield mówi się używając określenia glamour. Taki fotel glamour doskonale odnajdzie się w aranżacji w stylu glamour. Miłośnicy tego stylu potrafią ponadto zadbać o odpowiednie wykończenie mebla tak aby był jeszcze bardziej glamour. Najczęściej aby dopasować fotel chesterfield do stylu glamour klienci decydują się na srebrne lub złote nóżki, na błyszczące pinezki, czy zastępują tradycyjne guziki obciągnięte tkaniną guzikami kryształowymi.