Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on sie 26, 2018 in Ze świata |

Męskie dolegliwości skórne

Dlaczego tak wyglądam?
Zjawisko występowania trądziku u mężczyzn nie jest niczym niezwykłym i niespotykanym. Obniżenie nie samooceny, niedowartościowanie, problemy z nawiązaniem znajomości lub po prostu strach przed wzrokiem innych to skutki wstępowania przeciwnika, którego nie tak ławo pokonać.

Skąd to się bierze?

Krosty na twarzy u mężczyzn wywoływane są przez hormony, a mianowicie testosteron, który należy do androgenów. Dojrzewanie to okres w życiu człowieka kiedy jego ciało poddane jest, ciągłej obróbce i dorastaniu więc w tym czasie dochodzi do zwiększenia produkcji składników umożliwiających zakończenie owego procesu. Niekiedy trądzik posiada również podłoże dietetyczne oraz psychiczne zależne od stresu.

Pielęgnacja

To nic złego i wstydliwego, że mężczyzna posiada niechciane wypryski, zjawiska tego dotyka każdego człowieka, lecz o różnym nasileniu. Jak więc walczyć z tym problemem? Podstawową zasadą jest dokładna pielęgnacja okolic objętych zachorowaniem. Poranna toaleta, mycie twarzy, peeling oraz maseczki z dodatkiem węgla lub glinki są bazą na powitanie dnia i zadbanie o prawidłowy dzienny start. Kolejnym etapem jest odpowiednie zabezpieczenie skóry kremem, który ochroni nas przed niebezpieczeństwem z zewnątrz. Warto również wspomnieć, że dbanie o swoje zdrowie i samopoczucie to nic złego i nie jest to tylko zajęcie zarezerwowane dla kobiet.

Leczenie

W przypadku nasilonych objawów bądź długotrwałej walki z krostami na twarzy u mężczyzn warto zasięgnąć pomocy specjalisty i zgłosić się do dermatologa oraz w konieczności do endokrynologa w celu podjęcia odpowiednich procedur w trakcie leczenia trądziku. Na rynku dostępne są specjalne preparaty w postaci maści oraz tabletek, lecz warto skorzystać z fachowej pomocy przy doborze odpowiednich produktów.

Nigdy nie warto rezygnować z dążenia do uszczęśliwienia siebie. Należy pokochać siebie, lecz także zadbać o swoje zdrowie i samopoczucie. Nie warto wstydzić się tego, że ma się jakiś problem i potrzebuje pomocy, trzeba pamiętać, że inni też je miewają, nie jest to nic wstydliwego, lecz naturalnego.