Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on kwi 24, 2020 in Kwiaty i ogród |

Ogród nowoczesny: Minimalistyczny design, geometryczne kształty, zastosowanie nowoczesnych materiałów i roślin o prostych formach.

OGRODOWA MINIMALISTYKA
W dzisiejszych czasach odchodzi się od klasycznej aranżacji ogrodów, zdobionych mnóstwem roślin i różnorodnych elementów. Wszystkie te ozdoby mogą wprowadzać chaos i dezorganizację w projekcie ogrodu. Dlatego coraz więcej osób decyduje się na nowoczesny minimalizm. W projekcie ogródka o minimalistycznym designie nie ma miejsca na przypadkowe dodatki, a wszystko jest dopasowane i harmonijne.

GEOMETRYCZNE KSZTAŁTY
Podstawą projektowania nowoczesnego ogrodu jest harmonia geometryczna. Wszystkie elementy ogrodu powinny być dopasowane do siebie i tworzyć spójną całość. W projekcie mogą zostać wykorzystane takie elementy, jak przycięte żywopłoty, betonowe bloki, drewno czy metal. Ważne jest, aby nie przesadzić z ilością kształtów. Zbytnia ilość powoduje chaos.

NOWOCZESNE MATERIAŁY
Współczesne ogrody stawiają na nowoczesne materiały. Coraz częściej w projektach wykorzystywane są wysokiej jakości betonowe bloki, które tworzą geometryczne wypełnienie. Betonowe kosze ozdobione trawami i kwiatami niskopodobnymi sprawiają wrażenie jednocześnie nowoczesnego i harmonijnego. Współczesne ogrody to także mozliwość wykorzystania różnych rodzajów kamieni, które nadadzą ogródkowi eleganckiego wyglądu.

CZYSTE FORMY ROŚLIN
Rośliny w nowoczesnych ogrodach powinny mieć proste i minimalistyczne formy. W ten sposób dobrze wpiszą się w charakter minimalizmu. Styl nowoczesny zakłada mniej roślin, ale te, które są, są starannie wybrane, by harmonijnie łączyć się z całością. Wskazane są rośliny o prostych kształtach, które nie zdominują przestrzeni, lecz będą subtelnie podkreślać elementy ogrodu.

PODSUMOWANIE
Projektowanie nowoczesnego ogrodu to złożone zadanie, które wymaga dopracowania każdego elementu. Warto jednak zainwestować czas i pieniądze, bo efekt końcowy przyniesie nam estetyczną przestrzeń, w której będziemy mogli wypocząć. Zastosowanie minimalistycznego designu, geometrycznych kształtów, nowoczesnych materiałów i prostych form roślin, pozwoli na stworzenie funkcjonalnego i harmonijnego ogrodu.