Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on mar 29, 2022 in Kwiaty i ogród |

Ogród w stylu tropikalnym: Stworzenie egzotycznego ogrodu z wykorzystaniem kolorowych kwiatów, palm, traw i roślin z obszarów tropikalnych.

Tworząc egzotyczny ogród w stylu tropikalnym, warto skorzystać z bogactwa kolorów, form roślin i ich zastosowania. Zastosowanie kwiatów, palm, traw i roślin z obszarów tropikalnych pozwoli na uzyskanie niepowtarzalnego ogrodu, który przyciągnie wzrok i ożywi każde miejsce.

Do czego przyda się egzotyczny ogród?

Taki ogród będzie idealnym miejscem do relaksu i wypoczynku. Jego kolorystyka i atmosfera pozwoli na odprężenie się i ucieczkę od codziennych problemów. Dodatkowo, egzotyczny ogród może być wspaniałym miejscem na spotkania z przyjaciółmi lub rodziną, tworząc piękne i niezapomniane chwile.

Jakie rośliny wybrać?

1. Palmy

Palmy są jednym z głównych elementów w ogrodzie tropikalnym. Mogą być zastosowane na dużą i małą skalę, dodając wspaniałego klimatu i tworząc naturalną przesłonę, jeśli potrzebujemy więcej prywatności. Palmy sprawiają wrażenie, jakbyśmy byli na wakacjach w dalekich krajach, gdzie można cieszyć się pięknym, ciepłym klimatem.

2. Kwiaty

Kwiaty to doskonały sposób na wprowadzenie kolorów do ogrodu. Wybierając kwiaty z obszarów tropikalnych, ma się do dyspozycji szeroką gamę barw i kształtów, dzięki czemu można osiągnąć niebywały efekt. Wśród kwiatów tropikalnych warto wymienić:

– Helikonie
– Strelitzie, zwane również ptasią kwiatonoszą
– Kwiaty drzewa bananowego
– Kwiaty prymul

3. Trawy

Trawy są doskonałym elementem dekoracyjnym w ogrodzie bankowym. Ich srebrzyste, błyszczące liście z pewnością wzbogacą ogólny wygląd ogrodu. Do popularnych traw na terenach tropikalnych należą ziębówki i trawa cytrynowa.

Jakie oświetlenie wybrać?

Aby uzyskać właściwy klimat i odpowiednie oświetlenie, warto zastosować lampiony, zakładki ogrodowe lub światła w postaci gałęzi, które można zamontować we wszystkich drzewach.

Podsumowanie

Stworzenie egzotycznego ogrodu w stylu tropikalnym to doskonały sposób na uzyskanie przytulnej oazy w swoim ogrodzie. Wybierając odpowiednie rośliny, podkreślamy naturalny charakter takiego miejsca, a jego magiczny klimat pozwoli na maksymalny relaks.