Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on lis 27, 2020 in Kwiaty i ogród |

Rośliny ozdobne o intensywnym zapachu: Wybór roślin, które oprócz pięknego wyglądu mają również intensywny i przyjemny zapach.

Rośliny ozdobne o intensywnym zapachu: wybór roślin, które oprócz pięknego wyglądu mają również intensywny i przyjemny zapach

Rośliny ozdobne to ważny element naszych ogrodów i donic. Piękne, kolorowe kwiaty oraz zielone liście mogą odmienić każdy teren. Istnieją jednak rośliny, które oprócz swojego wyglądu posiadają jeszcze jeden, istotny atrybut – zapach.
Oto kilka propozycji roślin, które zachwycą nas swym aromatem.

1. Róże
Róże to kwiaty, które kojarzą się z romantycznymi chwilami. Ich zapach jest niepowtarzalny i słodki. W zależności od odmiany może być łagodny, lub przepięknie intensywny. Dodatkowo róże to rośliny, które kwitną przez długi czas, więc możemy się nimi cieszyć przez większą część sezonu.

2. Fiołki
Fiołki to rośliny, które kojarzą nam się z wiosną. Ładne, delikatne kwiaty i intensywny zapach sprawiają, że lubimy je uprawiać. Dodatkowo fiołki przyciągają pszczoły, co jest szczególnie ważne w trudnych czasach dla tego gatunku.

3. Jaśmin
Jaśmin to roślina o przepięknym, mocnym aromacie, któremu nie sposób się oprzeć. Idealnie sprawdzi się w ogrodzie lub na balkonie i będzie dla naszych gości miłym akcentem. Ponadto jaśmin to roślina, która kwitnie aż do jesieni, więc możemy się nią cieszyć przez długi czas.

4. Lawenda
Lawenda to jedna z najbardziej charakterystycznych roślin związanych z zapachem. Jej intensywny, niepowtarzalny aromat kojarzy się z latem i wakacjami. Uprawiana w donicach, lub ogrodach świetnie sprawdzi się jako ozdoba tarasu lub balkonu.

5. Paczula
Paczula to roślina, która kojarzy nam się z aromatami z dalekich krajów. Jej zapach jest wyjątkowo intensywny i orientalny. Nadaje się do uprawy w doniczkach, ale również w ogrodach. Paczula dobrze rośnie w ciepłym i wilgotnym klimacie.

Podsumowanie
Wspomniane rośliny to tylko niektóre z propozycji, które mogą ozdobić nasze ogrody i donice. Jednak ich mocny i przyjemny zapach to bardzo ważny atut, który sprawi, że będziemy chcieli cieszyć się ich urodą w każdej wolnej chwili.