Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on kwi 2, 2021 in Kwiaty i ogród |

Ogrody przydomowe: Pomysły na aranżację ogródka wokół domu, z wykorzystaniem różnych stref i funkcji.

Ogrody przydomowe: pomysły na aranżację ogródka wokół domu, z wykorzystaniem różnych stref i funkcji.

Naturalna oaza w centrum miasta

W dzisiejszych czasach, gdy miasta się rozrastają i rozwijają, coraz trudniej znaleźć miejsce na odpoczynek. Jednym z rozwiązań jest założenie ogrodu przydomowego. Naturalna zieleń i kwiaty to idealna przystań dla zmęczonych miejskim zgiełkiem.

Strefy w ogrodzie

Ogród przydomowy może składać się z różnych stref o różnych funkcjach. Warto przed rozpoczęciem prac przemyśleć, jakie będą potrzeby domowników i dostosować ogrodzenie do potrzeb. Możemy wyróżnić kilka stref, takich jak strefa wypoczynkowa, rekreacyjna, warzywna czy dekoracyjna.

1. Strefa wypoczynkowa

To miejsce stworzone specjalnie dla relaksu. Tu zastosujemy meble ogrodowe lub hamaki, które pomogą nam odpocząć po ciężkim dniu. Do tego rodzaju strefy idealnie nadaje się obszar zaciszny i osłonięty od słońca.

2. Strefa rekreacyjna

Do strefy rekreacyjnej możemy zaliczyć wszystko, co pozwoli nam na aktywny wypoczynek. W zależności od preferencji możemy wykorzystać przestrzeń do postawienia siatki do badmintona, kosza do gry w koszykówkę czy miejsca na grilla.

3. Strefa warzywna

Tu przestrzeń zajmują wszelkiego rodzaju uprawy – plastikowe szklarnie, grządki, czy rabaty z ziołami. Z takiego ogrodu można korzystać na co dzień i cieszyć się świeżymi warzywami bez wychodzenia z domu.

4. Strefa dekoracyjna

W tej strefie stawiamy na dekoracje i miejsce na kwiaty. Mamy wiele możliwości, jakie rośliny wykorzystać – możemy zasadzić kwiaty jednoroczne lub skorzystać z krzewów i drzew. W zależności od upodobań, jesteśmy w stanie stworzyć piękne aranżacje ogrodowe.

Podsumowanie

Aby stworzyć świetne miejsce do wypoczynku, warto skorzystać z różnych pomysłów i rozwiązań. Ogród przydomowy ma wiele funkcji, więc warto poświęcić czas na odpowiednie zagospodarowanie przestrzeni. Dzięki temu będziemy mogli korzystać z niego przez cały rok i cieszyć się pięknem natury w centrum miasta.