Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on sie 25, 2018 in Kwiaty i ogród |

Dziwne rośliny ogrodowe. Nietypowe rośliny do ogrodu. Duże rośliny ogrodowe

Nietypowe aranżacje ogrodowe mają wiele zalet. Po pierwsze, świadczą o wyjątkowej kreatywności ich twórców. Po drugie, stanowią ciekawą odmianę rutyny i codzienności. Nietypowy ogród można zaprojektować na własną rękę lub też można wynająć w tym celu specjalistyczną firmę zajmującą się utrzymaniem zieleni.

Dziwne rośliny ogrodowe

Czasami można spotkać dziwne rośliny ogrodowe. Spośród innych wyróżniają się one przeważnie nietypowym wyglądem, to jest odmiennym kształtem lub barwą albo dziwnym zapachem. Rośliny takie należą do rzadkich grup i nie każdy zdecyduje się na to, aby trzymać je u siebie w ogrodzie. Mogą być ciekawą odmianą przełamującą rutynę. Wart zapoznać się z listą dziwnych roślin ogrodowych, które zyskały sympatię u polskich ogrodników.

Duże rośliny ogrodowe

Na duże rośliny ogrodowe mogą sobie pozwolić wyłącznie te osoby, które posiadają dosyć obszerną przestrzeń wokół domu. Nie sprawdzą się one w niewielkich ogródkach, gdyż będą zajmowały dużo miejsca i mogą zabierać dostęp do promieni słonecznych innym roślinom, przez co uniemożliwią ich efektywny wzrost.