Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on sie 3, 2021 in Kwiaty i ogród |

Piękno przez cały czas

Piękno przez cały czas

Każdy z nas w głębi duszy jest estetą i lubi otaczać się pięknymi przedmiotami. Szczególnie upodobaliśmy sobie kwiatowe dekoracje, przez co kwiaty towarzyszą nam praktycznie przy każdej okazji – czy to wesołej, czy smutnej. Jednak nie zawsze żywe rośliny spełniają nasze wymagania, często okazuje się, że nie mamy do nich tzw. ręki. Co wtedy? Wtedy z pomocą może przyjść hurtownia kwiatów sztucznych, gdzie znajdziecie kwiaty, które wyglądają jak żywe.

Odrodzenie sztucznych kwiatów

Kiedyś sztuczne kwiaty nieodmiennie kojarzyły się z kiczem. Nic dziwnego – lata temu wyglądały one faktycznie topornie i nieestetycznie. Na szczęście te czasy odeszły już dawno w zapomnienie. Obecnie hurtownia kwiatów sztucznych jest w stanie zaproponować towar, który wygląda jak żywy i nierzadko wpędza klientów w konsternację, gdyż nie chcą uwierzyć, że przed oczami mają sztuczne kwiaty. Stoi za tym nowoczesna technologia, precyzyjne wykonanie, dbałość o szczegóły, niesamowite nasycenie barw. To wszystko sprawiło, że coraz częściej sięgamy po sztuczne kwiaty. Ma to wiele plusów.

Jakie są zalety sztucznych kwiatów?

Dlaczego warto zdecydować się właśnie na sztuczne kwiaty? Powodów jest wiele. Oto kilka najważniejszych z nich:

  • Każdy kolor i rodzaj dostępny przez cały rok – hurtownia kwiatów sztucznych w swoich zasobach zawsze będzie mieć róże, bratki, tulipany czy mieczyki – bez względu na to, czy ich żywe odpowiedniki akurat kwitną.
  • Sprawdzą się w każdym pomieszczeniu – wiadomo, że prawdziwe kwiaty wymagają odpowiednich warunków, jak chociażby dostosowanego naświetlenia. W przypadku kwiatów sztucznych tego problemu nie ma – mogą stać nawet w całkowicie ciemnym pomieszczeniu i nadal będą wyglądać genialnie.
  • Nie uczulają – alergie to coś, z czym boryka się większość z nas. Nierzadko musimy zrezygnować z ukochanych roślin w domu, ponieważ objawy kataru siennego się nasilają. Jednak hurtownia kwiatów sztucznych oferuje kwiaty, które nie uczulają, więc mogą pojawić się w każdym domu.
  • Są proste w utrzymaniu – koniec z obawą, że kwiaty uschną podczas urlopu, z regularnym podlewaniem i stosowaniem odżywek, aby żywe dekoracje zawsze wyglądały pięknie. Koniec z oczekiwaniem na pierwszy kwiatek, którym nacieszymy się tylko przez jakiś czas. Sztuczne kwiaty nie wymagają żadnej opieki, oprócz przecierania ich z kurzu.
  • Odporne na zniszczenia – każdemu zdarzyła się z pewnością sytuacja, kiedy nieopatrznie zbiła się doniczka, rozsypała ziemia i kwiatek się połamał. W przypadku kwiatów sztucznych ten problem znika, ponieważ nie dość, że nie potrzebują ziemi, to na dodatek są wykonane z odpornych materiałów, przez co nie tak łatwo je uszkodzić.

Gdzie sprawdzą się kwiaty sztuczne?

Praktycznie wszędzie. Hurtownia kwiatów sztucznych zaproponować może zarówno pojedyncze kwiaty do wazonów, jak i doskonale prezentujące się kwiaty doniczkowe. Obecnie coraz częściej w restauracjach czy hotelach widać wystrój wykonany z kwiatów sztucznych, które dopasować można do każdej okazji – co ważne, można używać ich wielokrotnie. Coraz częściej popularne flower boxy również komponowane są z kwiatów sztucznych – dzięki temu taki prezent może być pamiątką na długie lata. Warto też pamiętać, że to przeważnie z kwiatów sztucznych przygotowywane są wszelkiego rodzaju stroiki świąteczne, które ozdabiają nasze domy w okresie świat – czy to Bożego Narodzenia, czy Wielkanocy. Na koniec warto wspomnieć jeszcze o aspekcie finansowym – jeśli kochasz się otaczać pięknymi kwiatami, to hurtownia sztucznych kwiatów umożliwi ci to w okazyjnej cenie – kwiatki kupisz bowiem raz, a nie będziesz musiał wymieniać co tydzień, jak w przypadku żywych kwiatów ciętych.