Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on kwi 17, 2018 in Ze świata |

Dlaczego tak popularne jest hodowanie ryb kąsaczowatych ?

Ryby, to wdzięczne i mało wymagające uwagi zwierzęta. Dzięki ogromnej ilości gatunków ryb słodko jak i słono wodnych, każdy miłośnik tych zwierząt znajdzie odpowiednie ryby, które nie tylko ubarwią pomieszczenie w którym się znajdują, ale również dostarczą wrażeń.
Ryby, choć z pozoru mogą wydawać się mało inteligentne, potrafią jak inne zwierzęta, wykonywać różne sztuczki, polować a nawet posiadają instynkt macierzyński, choć to naprawdę niewielka ilość gatunków.
Aby rozpocząć hodowle ryb, należy do tego odpowiednio się przygotować. Wyposażyć się w akwarium, lampę, filtry czy nawet niewielkie drobiazgi na przykład kamienie czy roślinny.
Akwarium powinno być dopasowane do ryb, które będą je zamieszkiwać. Ale jakie ryby wybrać na początek?

Ryby akwariowe kąsaczowate charakterystyka i wymagania.

Ryby kąsaczowate charakteryzuje uzębienie, płetwa tłuszczowa, niewielki rozmiar oraz zwinność. Są wszystko żerne, jednak należy im zmieniać pokarm w celu dostarczenia im potrzebnych do życia i rozwoju składników pokarmowych.
Ryby te są słodkowodne. Najczęściej żyją w stadzie i poruszają się w górnej jak i środkowej szczęści akwarium.
Na ich ciele występują zabarwienia o różnym kształcie oraz wielkości.
Nie wymagają stałego oświetlenia. Świetnie czują się w akwarium, w którym znajduje się roślinność, służąca im za kryjówkę oraz pokarm.
Rozmnażają się poprzez składanie ikry na kamieniach oraz roślinach które znajdują się w akwarium. Są proste w hodowli i z pewnością ubarwią pomieszczenie, w którym się znajdują.