Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on maj 9, 2021 in Kwiaty i ogród |

Styl i elegancja w ogrodzie – drewniane meble ogrodowe

Wiosna i lato to najlepszy czas na odpoczynek w ogrodzie. Słoneczko zaczyna mocniej świecić, kwiaty kwitną, a ptaki zaczynają swoje śpiewy… Idealny moment, aby delektować się kawą czy też spożywać posiłki w takich pięknych okolicznościach przyrody. Niestety czasami zdarza się jednak że komplety ogrodowe po ubiegłym sezonie nie nadają się do użytku lub po prostu marzy nam się nam nowy stylowy komplet. Na co się zdecydować? Oczywiście drewno! Drewniane meble do ogrodu są ponadczasowe i świetnie wkomponują się w każdy styl ogrodu. W tym artykule przedstawimy kilka dostępnych opcji drewnianych mebli ogrodowych.

Ogrodowe meble z drewna

Meble z drewna charakteryzują się wytrzymałością oraz trwałością, dobrze zaimpregnowane bez problemu poradzą się z warunkami atmosferycznymi. Przede wszystkim mają swój styl, którego żadne inne tworzywo nie jest w stanie uzyskać. Drewno fantastycznie łączy się ze szkłem lub aluminium.

Meble ogrodowe z wikliny

Wiklina jest ponadczasowym surowcem do produkcji mebli. Pięknie prezentują się w ogrodzie meble wykonane właśnie z wikliny, wyglądają bardzo elegancko i delikatnie. Nie należy się obawiać iż meble ogrodowe wykonane z tego materiały nie będą trwałe i szybko się zniszczą. Otóż właściwa pielęgnacja i konserwacja sprawi że będą nam służyć przed długi czas. Idealnie w pielęgnacji wikliny sprawdzi się zwykła kuchenna oliwa gdyż po pierwsze bardzo dobrze nawilży nasze meble a po drugie sprawi że siadając na fotelu bądź kanapie z wikliny nie usłyszymy charakterystycznego dźwięku skrzypienia.

Meble ogrodowe z technorattanu

Jeżeli jednak mimo wszystko nadal obawiamy się że meble wiklinowe w naszym ogrodzie nie poradzą sobie z niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi ale w dalszym ciągu to właśnie ten rodzaj materiału widzimy na naszej działce, to super alternatywą będzie technorattan. Technorattan jest „podróbką” rattanu. Jest w pełni ekologiczny i trudno odróżnić go od naturalnego oryginału. Ze względu na to iż jest to produkt syntetyczny jest bardzo wytrzymały na deszcz, słońce czy bardzo niskie temperatury a meble będą wyglądać pięknie i cały czas jak nowe.

Meble ogrodowe z drewna egzotycznego

Ponieważ egzotyczne drzewa rosną bardzo często w warunkach w jakich występują bardzo wysokie temperatury oraz dużo wilgotność, to możemy mieć pewność, że meble z takiego materiału będą wytrzymałe na działanie warunków atmosferycznych, a co za tym idzie idealnie sprawdzą się jako meble ogrodowe. Dodatkowo są łatwe w czyszczeniu i nie wymagają specjalnych zabiegów pielęgnacyjnych.

Stylowo i elegancko w ogrodzie

Powyżej wymieniliśmy kilka najbardziej popularnych surowców z których wykonuje się meble ogrodowe. Są one nie tylko trwałe ale również bardzo eleganckie. Zestaw ogrodowy drewniany zawsze nada naszej zielonej przestrzeni klasy. Dostępne są w różnych kolorach, kształtach i rozmiarach, a coraz więcej salonów meblowych wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, realizuje ich własne projekty. Klasyka jest zawsze elegancka, więc białe, szare lub czarne drewniane meble w ogrodzie stworzą piękny klimat. Jeżeli natomiast zechcemy przełamać kolorystykę, to właśnie kolorowe poduchy dopełnią efektu. Jak wspomnieliśmy na początku artykułu drewno pięknie łączy się ze szkłem i pamiętajmy, że szkło również może mieć różne odcienie, więc nic nie stoi na przeszkodzie aby na przykład nasz drewniany ogrodowy biały stół miał niebieski szklany blat. Drewno jest zawsze w modzie jest stylowe i eleganckie, więc wykorzystajmy je w aranżacji naszych ogrodów.