Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on lis 10, 2020 in Kwiaty i ogród |

10 roślin dla Feng Shui. Wskazówki dotyczące ogrodnictwa.

W chińskiej kulturze rośliny zajmują szczególne miejsce, ponieważ, bogate w symbolikę, są uważane za źródła pozytywnej energii w naszym środowisku. Filozofia Feng Shui, którą możesz przyjąć w domu! Trzeba jeszcze wiedzieć, jakie rodzaje roślin wybrać, co reprezentują i gdzie je zainstalować w ogrodzie lub w domu. Oto kilka sposobów, aby się zainspirować!

Rośliny feng shui

1. Chryzantema.

Jeśli roślina ta jest często kojarzona ze śmiercią na Zachodzie, w filozofii Feng Shui symbolizuje długowieczność, a także jest ceniona za zdolność do oczyszczania powietrza. Zalecane jest zainstalowanie go w pomieszczeniu domu, bez bezpośredniego światła słonecznego. Jeśli chodzi o odmiany, zdecyduj się na żółty chryzantem o okrągłej głowie, który doda kolorytu!

2. Piwonia.

Miłość, dobrobyt, nieśmiertelność. To jest to, co przyniesie ci piwonia! W ogrodzie, połóż ten kwiat na południowy zachód od swojej działki. Nasz mały palec mówi nam, że przyniesie szczęście w miłości… Mianowicie, jeśli piwonia nie zakwitnie przez cały rok, można ją zastąpić gardenią, hibiskusem lub begonią.

feng shui kwiaty - piwonia

3. Grubosz.

Ta tłusta roślina może uczynić cię bogatym! W duchu Feng Shui, oprócz zmniejszenia stresu, przyciąga on także pieniądze. Gdzie to położyć? Na północy ogrodu, w rogu mniej wystawionym na działanie naturalnego światła, lub wewnątrz domu, w szczególności w korytarzu.

4. Bambus.

To szczęśliwy wybór, który może przynieść ci szczęście! Więc nie wahaj się zainstalować go na swojej ziemi. Mini gaj bambusowy, ścianki działowe z roślinami, tarasy widokowe… Możliwości jest wiele. Wewnątrz, zakręcone gałęzie szczęśliwego bambusa są również symbolem bogactwa.

5. Orchidea.

Orchidea promieniuje dobrą energią w pokoju w domu dzięki swojemu kolorowi, delikatnym perfumom i ładnemu kształtowi. Najlepiej jest umieścić go na wschód lub południowy wschód, najlepiej w sypialni. Uspokajający efekt gwarantowany!

kwiaty feng shui - Orchidea

6. Skrzydłokwiat.

Skrzydłokwiat jest synonimem czystości. oczyszcza powietrze w pokoju gdzie panuje sporo negatywnej energii. Idealnie sprawdza się w ciemnym pokoju, takim jak biuro lub sypialnia, gdzie można spędzić spokojne noce. Fikus lub zielistka czubiasta są również dobrą alternatywą.

7. Rozmaryn.

Wśród aromatów, które powinny być preferowane w środowisku Feng Shui są tymianek i rozmaryn. Dobre dla twojego zdrowia i żołądka, to ostatnie rozprasza negatywne energie w domu i pozwala ci walczyć z bezsennością. Będzie kwitnąć w pełnym słońcu, na parapecie w kuchni lub na tarasie.

rośliny feng shui - Rozmaryn

8. Magnolia.

Kwiat ten ma różną symbolikę w zależności od swojego położenia. Przy wejściu do domu przynosi szczęście; jeśli jest umieszczony z tyłu ogrodu, przyciąga bogactwo; jeśli zaś jest posadzony na północnym wschodzie, zwiększa osobiste spełnienie. Wybierz białą magnolię, kojarzoną z nieśmiertelnością, lub różową odmianę, która łagodzi emocje.

9. Aloes.

Aby zwiększyć pozytywną energię w Twoim domu, umieść aloes w jasnym miejscu, bez bezpośredniego światła słonecznego. Inna możliwość? Przyjmij drzewo eukaliptusowe, często związane z dobrobytem w chińskiej kulturze. Będzie miał też zaletę pozbycia się złych wibracji. Twoje pozytywne nastawienie zależy od ciebie!

feng shui rośliny - Aloes

10. Jaśmin.

Ze względu na swoją estetykę i słodki zapach, jaśmin jest koniecznością w ogrodzie. W Feng Shui wiadomo, że przyciągają one pozytywne energie. Idealny sposób na promowanie tego efektu? Sadzimy tę pnączkę bezpośrednio na zewnątrz lub w pobliżu okna wychodzącego na południe.

kwiaty w feng shui - Jaśmin

Oczywiście, ta lista nie jest wyczerpująca! Palma, lotos, afrykański fiolet, cytryna czy narcyz mogą być również używane jako dekoracja roślinna w wersji Feng Shui. To zależy od ciebie!