Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on kwi 17, 2021 in Kwiaty i ogród |

Kwiaty cięte a feng shui: Jakie kwiaty cięte wpływają pozytywnie na energię w domu, zgodnie z zasadami feng shui.

KWIATY CIĘTE A FENG SHUI: JAKIE KWATY CIĘTE WPŁYWAJĄ POZYTYWNIE NA ENERGIĘ W DOMU, ZGODNIE Z ZASADAMI FENG SHUI

Feng shui to wschodnia sztuka urządzania przestrzeni, której celem jest wprowadzenie harmonii oraz równowagi między mieszkańcami a otoczeniem. Warto wiedzieć, że również kwiaty cięte w domu, zgodnie z zasadami feng shui, wpływają na pozytywne wibracje w pomieszczeniach. Poniżej przedstawiamy kilka propozycji roślin, które warto posiadać w swoim domu.

1. KWIATY CIĘTE DO JASNYCH I PRZYJAZNYCH POMIESZCZEŃ

Kwity cięte aby wpłynęły pozytywnie na energię w domu, powinny być ustawione w jasnych i przyjaznych pomieszczeniach. Powinny być także rozłożone we wspierającym ustawieniu, tak żeby w pomieszczeniu panował równowaga. To sprzyja dobremu samopoczuciu i pozytywnej energii.

2. RÓŻA

Róża to kwiat, który kojarzy się z miłością i romantyzmem. Feng shui uważa, że róża pozytywnie wpływa na atmosferę w domu, a także na emocje jego mieszkańców. Najlepiej umieścić ją w sypialni lub salonie. Zwróć uwagę, by kwiaty były zawsze świeże i pięknie prezentowały się w wazonie.

3. KAŻDA JEDNAKOWO KWIATA

Symetria w wystroju pomieszczeń to bardzo ważne zagadnienie w feng shui. Dlatego też, jeśli chcesz postawić bukiet w swoim domu, upewnij się, że składa się on z kwiatów tego samego gatunku i koloru. Oczywiście, możesz postawić bukiet ze zróżnicowanych kwiatów, ale wówczas powinny być one w jednolitym kolorze.

4. CHRYZANTEMY

Kwiaty cięte wyróżniają się nie tylko swoim pięknem, ale także symboliką. Chryzantemy to kwiaty, które kojarzą się z pomyślnością i radością. Doskonale pasują do wnętrz, które potrzebują świeżości i subtelnej ekspozycji kwiatów. Ponadto, ich ustawienie w pokoju, pozwala zindywidualizować przestrzeń i dodać jej ciepła jak również tworzyć przepiękne aranżacje.

5. POEONIA

Peonia był uważany od wieków przez Chińczyków za jeden z najpiękniejszych kwiatów, ze względu na drobne subtelną lecz iście nieziemsko piękne kwiaty. W feng shui poeonia symbolizuje miłość i szczęście, wybierz wiec poeonię do swoich pomieszczeń w domu.

Podsumowanie

Oprócz wymienionych powyżej kwiatów, warto zwrócić uwagę na takie rośliny jak: storczyk, orchidea, lilie, lawenda, jaśmin czy gerbery. Pamiętajmy, że w feng shui kwiaty cięte powinny być pięknie zaaranżowane i ustawione w odpowiednim miejscu. Ważne, aby dbać o ich świeżość i układać je w taki sposób, aby tworzyły harmonijny, ale jednocześnie spójny z otoczeniem krajobraz.