Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on wrz 5, 2018 in Kwiaty i ogród |

Kolekcjonerskie rośliny ogrodowe. Jak dobierać rośliny do ogrodu? Fioletowe rośliny ogrodowe

To, w jaki sposób zaprojektować ogród, w dużej mierze zależy od tego co kto lubi. Jedni wybiorą krótko przystrzyżoną trawę z niewielkim oczkiem wodnym, z kolei inni postawią na grządki bogate w różnokolorowe kwiaty. O gustach się nie dyskutuje i w tym przypadku panuje pełna dowolność.

Kolekcjonerskie rośliny ogrodowe

Rośliny do ogrodu można dobierać różnym kluczem. Niektórzy ogrodnicy chlubią się tym, że są w stanie uprawiać bardzo rzadkie rośliny, do których zaliczyć można na przykład kolekcjonerskie rośliny ogrodowe. Są to niezwykle rzadkie okazy, których ceny osiągają bardzo wysoki pułap. Część osób hoduje je wyłącznie dla własnej przyjemności, z kolei inni upatrują w nich dobrego sposobu na biznes.

Fioletowe rośliny ogrodowe

Innym sposobem na dobieranie roślin ogrodowych może być ich kolorystyka. W tym przypadku można zastosować zasadę jednolitych barw lub zasadę kontrastu. Popularne w ostatnich latach stają się fioletowe rośliny ogrodowe, które intensywną barwą przyciągają spojrzenia gości. Doskonale komponują się one z rozłożystymi zielonymi krzewami.