Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on mar 5, 2018 in Ze świata |

Niedobór niacyn. Jak go uzupełnić

Jeśli chcemy aby nasz układ nerwowy funkcjonował prawidłowo warto zadbać o odpowiedni poziom niacyny. Jest to ważna witamina z grupy b znana również jako b3 i witamina pp. Występuje naturalnie w wielu produktach, warto zatem przyjrzeć się naszej diecie.

Co jeść aby uzupełnić niedobór

Niacyna występowanie. Jeśli chcemy zapewnić naszemu organizmowi odpowiednią dawkę niacyny warto jeść jak najczęściej mięso i jego przetwory. Sprawdzi się zarówno pierś z kurczaka jaki wieprzowina. Możemy również śmiało sięgać po wędliny. Decydując się na produkty zbożowe wybierzmy ryż, kaszę jęczmienną lub gryczaną.

Nadmiar niacyny

Witaminę b3 możemy również przyjmować w postaci suplementów dostępnych w aptece. Jeśli zdecydujemy się na taką metodę uzupełnienia niedoborów należy ściśle przestrzegać zaleceń dołączonych do opakowania. Przedawkowanie pp może być bowiem niebezpieczne dla zdrowia, a w skrajnych przypadkach doprowadzić nawet do problemów z wątrobą.

Dlaczego warto uzupełnić niedobór tej witaminy

Sprawnie działający układ nerwowy nie jest jedyną korzyścią jaka płynie z uzupełnienia niedoboru witaminy b3. Usprawnia ona także pracę naszego mózgu, dba o psychikę, zmniejsza zmęczenie i poprawia koncentrację. Pomaga zapewnić prawidłowe stężenie glukozy i cholesterolu we krwi. Niektórzy naukowcy uważają, że posiada ona również działanie przeciwmigrenowe. Uzupełnienie niedoboru niacyny może okazać się dla naszego organizmu zbawienne. Warto rozważyć opcję suplementacji aby cieszyć się dobrym zdrowiem na dłużej.