Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on paź 4, 2021 in Kwiaty i ogród |

Wybór kwiatów ciętych do ogrodu: Wskazówki dotyczące wyboru kwiatów ciętych, które będą idealne do sadzenia w ogrodzie.

Wybór kwiatów ciętych do ogrodu: wskazówki dotyczące idealnych kwiatów ciętych do sadzenia w ogrodzie

Kwiaty cięte to doskonały sposób na udekorowanie domu, biura, lub wydarzenia specjalnego. Jednak, co z tymi kwiatami, kiedy już się zestarzeją? Czy po prostu należy je wyrzucić? Oczywiście, że nie! Możesz je zasadzić w ogrodzie i pozwolić im dalej kwitnąć. Oto kilka wskazówek dotyczących wyboru kwiatów ciętych, które idealnie będą pasować do Twojego ogrodu.

1. Zastanów się nad klimatem Twojego ogrodu

Przed wyborem kwiatów ciętych, które chcesz zasadzić w ogrodzie, powinieneś wziąć pod uwagę klimat Twojego ogrodu. Niektóre kwiaty cięte, takie jak na przykład róża, kwitną najlepiej w klimacie umiarkowanym, podczas gdy inne, takie jak hortensja, dobrze radzą sobie w chłodniejszych klimatach.

2. Wybieraj kwiaty cięte z odpowiednimi wymaganiami

Kwiaty cięte mają różne wymagania, jeśli chodzi o glebę, światło i wodę. Przed zakupem kwiatów ciętych, które planujesz zasadzić w ogrodzie, przeczytaj kilka informacji dotyczących ich wymagań. Niektóre kwiaty cięte, jak na przykład goździki, potrzebują dobrego odwodnienia, podczas gdy dalie potrzebują regularnego podlewania.

3. Przemyśl dopasowanie kolorów

Kolor jest ważny, jeśli chodzi o aranżację kwiatową. Upewnij się, że kwiaty cięte, które wybierzesz, będą dobrze prezentować się z innymi kwiatami w Twoim ogrodzie. Możesz zastosować zasadę komplementarności lub kontrastu – wykorzystując kolor, który pasuje do istniejących kwiatów w ogrodzie lub przyciągając uwagę, stosując kontrastujące kolory.

4. Znajdź kwiaty cięte, które po prostu Ci się podobają

Najważniejsze jest to, aby wybrać kwiaty cięte, które po prostu ci się podobają. Ciesz się nimi i ciesz się ich pięknem, zamiast skupiać się na trendach i modzie ogrodowej.

5. Najlepsze kwiaty cięte do ogrodu

Oto kilka kwiatów ciętych, które są doskonałe do sadzenia w ogrodzie:

– Róże
– Goździki
– Daltony
– Chryzantemy
– Hortensje
– Liliowy
– Lilie
– Czarnuszka

Wybór kwiatów ciętych do ogrodu może być trudny, ale z odpowiednimi wskazówkami i nieco cierpliwości, twój ogród będzie wyglądał pięknie przez cały rok.