Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on sty 28, 2020 in Ze świata |

Jak ujędrnić pośladki i pozbyć się z nich cellulitu?

Piękne, zgrabne pośladki to marzenie wielu kobiet i powód ich zmartwień kiedy zbliża się lato, czas noszenia obcisłych ubrań i strojów kąpielowych. Jak o nie zadbać, by stały się jędrne i jak pozbyć się cellulitu, który szczególnie lubi tę strefę ciała?

Po pierwsze – rusz się!

Mięśnie pośladków są często rozleniwione. Przez wiele godzin w ciągu dnia tkwią w bezruchu, najpierw przy biurku, w pracy, potem podczas podróży samochodem lub autobusem i w domowym fotelu. To sprawia, że szybko wiotczeją i tracą swoją elastyczność. Zdarza się wiec, że nawet młode i szczupłe dziewczyny mają niekształtną pupę, jeśli przyzwyczajone są do siedzącego trybu życia. Jeśli wiec chcemy przywrócić pośladkom dawną świetność, przypomnijmy sobie o rowerze. Choćby stacjonarnym. Siodełko w nim należy ustawić tak, by noga przy dolnym położeniu pedału była całkowicie wyprostowana. Dobrze jest też biegać lub szybko maszerować. Również regularne pływanie jest dla pośladków bardzo korzystne i zdrowe.
w domu możemy wykonywać, choćby przez kwadrans dziennie, zestaw prostych ćwiczeń na mięśnie pośladków.

Wzmocnij efekt kosmetykami i zabiegami

Przy codziennej pielęgnacji warto pamiętać o żelach antycellulitowych lub ujędrniających balsamach, które wcieramy kolistymi, masującymi ruchami, lekko podszczypując skórę.
Jeśli do tego zestawu dołączymy zabiegi w salonie kosmetycznym, może okazać się, że szybko pozbędziemy się problemu cellulitu. Szczególnie skuteczne w jego usuwaniu są… bańki chińskie. I co ważne – nie jest to drogi zabieg. Dla przykładu, masaż bańką chińską Ursynów można wykupić już za kilkadziesiąt złotych. Warto oczywiście zdecydować się na serię takich zabiegów i dodatkowo pomiędzy nimi ruszać się, stosować zasady zdrowej diety i korzystać z odpowiednich kosmetyków. Wówczas będziemy mogli spodziewać się, że efekt przyjdzie dużo szybciej.

O raz wywalczone, jędrne i zgrabne pośladki trzeba cały czas dbać, regularnie ćwicząc i zdrowo jedząc. Pocieszające jest jednak, że z czasem takie rzeczy wchodzą w nawyk i stają się rutyną.